POSLEDNÍ PRIMA SEZÓNA PRAHY V BRNĚ >>

Kulturní prostor PRAHA/Fórum pro architekturu a média vstupuje po pěti letech fungování do poslední sezóny a v prosinci 2019 svůj provoz na nádvoří Pražákova paláce ukončí. Program pod vedením spolku 4AM tu bude již tradičně tvořit série akcí zaměřených na aktuální témata z oblasti soudobé architektury i umění. Podzim v brněnské PRAZE nabídne např. zahájení Ceny Jindřicha Chalupeckého, křest monografie streetartisty TIMA, nebo koncert významného japonského hudebníka Otoma Yoshihideho. Svůj celoroční výzkum témat spojených s destabilizací a proměnlivostí architektonického navrhování završí i tvůrčí skupina final_final a jejich hosté Petr Jambor, Atlas of Places, Takk architecture nebo Anetta Mona Chişa & Lucie Tkáčová. Program uzavře výstavní projekt maďarské umělkyně Andi Schmied tematizující problematiku nově budovaných výškových věží a jejich modernistický odkaz v Brně.

PODZIM V PRAZE V BRNĚ

PRAHA ve své poslední sezóně navazuje na dlouhodobé spolupráce, které tvoří např. pravidelné středeční přednáškové cykly TIM Masterclass ve spolupráci s oborem Teorie interaktivních médií nebo Videogram Moravské galerie a FaVU VUT. Spolu s Cenami Vinyla bude PRAHA ve středu 25. 9. hostit přednášky hudebních publicistů Karla Veselého a Miloše Hrocha a v pátek 27. 9. koncertní večer Genot Centre Night.

Ve čtvrtek 26. 9. od 18 hod proběhne v Pražákově paláci zahájení 30. ročníku výstavy finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Nakladatelství Druhé město v pátek 4. 10. pokřtí monografii streettartisty TIMA a nová česká platforma pro performativní umění Terén tu v sobotu 5. 10. zakončí svůj zahajovací týden koncertem legendy experimentální hudby Otoma Yoshihideho (JP) a české impro formace IQ+1.V říjnu se PRAHA opět připojí i do celorepublikové akce DEN ARCHITEKTURY.

Tvůrčí architektonická skupina final_final naváže na svůj celoroční výzkum témat spojených s destabilizací a proměnlivostí architektonického navrhování. Podzimní a zimní programový blok s názvem NEW KIDS ON THE BLOG bude věnován tématům neviditelnosti a virtualitě i otázkám kurátorování architektury. Ke spolupráci na další experimentální intervenci přímo v prostoru kavárny přizvali vizuálního umělce Petra Jambora a přednášky připraví hosté jako např. Atlas of Places, Takk architecture a umělkyně Anetta Mona Chişa & Lucie Tkáčová.

Program uzavře výstavní projekt naší rezidentky, maďarské umělkyně Andi Schmied, tematizující problematiku nově budovaných výškových věží a jejich modernistický odkaz v Brně.

PROSTOR JAKO NÁSTROJ KOMUNIKACE

Kulturní prostor PRAHA/Fórum pro architekturu a média vznikl v roce 2014 jako reakce na výzvu Moravské galerie otevřít prostory státní instituce veřejnosti a vnést na nádvoří Pražákova paláce každodenní život.

Spolek 4AM vedený odbornicemi a odborníky z oblasti architektury, teorie umění i volné tvorby, se rozhodl v prostorách bývalé restaurátorské dílny vytvořit bezbariérový kulturní prostor, který propojí jak různé instituce, tak i městské subkultury a návštěvníky z řad odborné i laické veřejnosti.

Po pěti letech intenzivního každodenního provozu, více než tisícovky akcí, důležitých setkání i velice korektní a vzájemně obohacující spolupráce s Moravskou galerií se členky a členové spolku rozhodli ke konci roku 2019 provoz PRAHY na nádvoří Pražákova paláce ukončit. 4AM bude nadále rozvíjet vlastní odbornou činnost a své síly věnovat nově se rýsujícím projektům i prioritám v osobním životě.

Bilancování a hodnocení uplynulé činnosti bychom rádi věnovali větší prostor až ke konci následující pod/zimní sezony, proto prosíme veřejnost, aby tuto zprávu brala spíše jako pozvání k návštěvě a společnému kulturnímu zážitku u nás.

4AM/KABINET NOVÉ V PRODEJI >>> PAMÄTNÍK ĽUDOVEJ ARCHITEKTÚRY > POHLEDNICE >> TOMÁŠ DŽADOŇ > KATALOG

Application icons.

4AM CO-PUBLISHED POSTCARDS OF THE FOLK ARCHITECTURE MONUMENT!


POSTCARDS – ACCORDION FOLD – 80 KČ / 3 EUR


TOMAS DZADON’S CATALOGUE – 120 KČ / 5 EUR


EXCLUSIVE SET FOR 200 KČ / 8 EUR


>>>> ODRER HERE forum4am@gmail.comFOLK ARCHITECTURE MONUMET INFO
The Folk Architecture Monument by artist Tomáš Džadoň (1981) consists of three classic log cottages placed on the roof of a classic prefabricated 13-floor housing block in one of the largest housing estates, Dargovských
hrdinov (locally dubbed the Furča), in Košice, Eastern Slovakia. The housing estate is situated on a hill, in the north-east part of the city. Its development started in 1976 and, today, its inhabitants number 30 000 people (12% of the city population), living mostly in the blocks of flats. The original three classic log cottages date from 1902 (Párnica) and 1965 (Liptovská Teplička). Their sizes are 8 × 7,5 × 8 m (Liptovská Teplička), 10 × 6,7 × 7,5 m (Párnica) and 6,5 × 5,1 × 6,5 m (Párnica). The loghouses are set on steel grids (HEA 160) and anchored to a vertical carrying wall of the housing block P1.14. Their combined weight is approximately 42 tons. The built up area is 178 m2. Installation took place from August – September 2013, and the opening ceremony was on 28th September 2013.


HOW TO GET THERE


Bus: 15, stop Poliklinika Východ
Tram: 71 and 72, stop Poliklinika Východ
By car: 15 minutes from the city centre,
free parking


www.tomasdzadon.com

www.pamatnik.prekosice

4AM/NOVÉ FÓRUM -> NOVÉ SÍDLO 4AM

Achtung Achtung >>> 4AM has new venue >>> Rosická 1 street >>> MAP

4AM/CABINET_ABOUT

Kabinet_4AM is a library focused mostly on magazines and periodicals about architecture, urbanism, fine art, design and new-media.

Cabinet is accessible for public during public events organized by 4AM at our new adress:

4AM
Rosická 1
602 00 BRNO

CATALOGUE

2G
3/4
A Magazine
A10
A2
A4
AARGH!
AIT
APOLLO
ARCH

ARCH+
ARCHE
ARCHITEKT
Architektur & Bau FORUM
Architektúra & urbanizmus
Architektura Murator
Arhitectura
Ark
ART UKRAINE
Art+Antiques

arte magazin
BOMB
BULLETIN ČKA
C3
CINEPUR
Československá fotografie
dérive
Designum
Domus
El Croquis

Era 21
FEMA
Film a doba
Fórum Architektúry
Fotograf
framework
genious
HERITO
Hintergrund
HIS Voice

HOST
HYPE
Interiér veřejných budov
Interiors
Journal of Urban Design
Journal of Urbanism
Kritická příloha Revolver Revue
Lazy Dog Zine
Literární noviny
Magazín Kina

mcd
Mitteschön
Nový prostor
Objects
ORIS
Perspecta
PIN-UP
PLAY ON
Projekt
Public Art Review

Revista la PLIC
Revolver Revue
Rozrazil
STAD
Stavba
t3n
The Wire
Third text
Third text Asia
Tvar

Umělec
Umění/Art
Urban Policy and Research
Urban Research & Practice
Variant
VICE MAGAZINE
Volume
wa Wettbewerbe Aktuell
World Architecture
Zlatý řez
Zuschnitt

COMPACT CITY /// ANTOLOGY /// EXHIBITION CATALOGUE

Publication available in 4AM – 350CZK.

LECTURE / GILLES PERRAUDIN (FR)

Application icons.

6 / 6 / 2013 19:30
French institut in Prague, Štěpánská 35, Praha 1

7 / 6 / 2013 19:00
4AM/Fórum for architecture and media, Rosická 1

CITY METAMORPHOSIS:
GILLES PERRAUDIN, VERNACULAR INSPIRATION
Lecture

MEDIUM: EXHIBITION – EXHIBITING ARCHITECTURE 2 st VOLUME: ANOTHER CITY

Application icons.

24 / 5 / 2013 19:00
4AM/Fórum pro architekturu a média, Rosická 1, Brno

MEDIUM: EXHIBITION – EXHIBITING ARCHITECTURE
2 st VOLUME: ANOTHER CITY
presentation of the studios of Barbora Klímová (FaVU Brno, CZ) and Corinna Schnitt (HBK Braunschweig, GER)

Details »

My jsme tím projektem žili

Sorry, this entry is only available in Cz.

LIBRARY RULES

Application icons.