URBAN DIVAN /// vernisážURBAN DIVAN /// vernissage


21 /7/ 2011 // v 19: 00
nádvoří Domu pánů z Kunštátu a sál kavárny Trojka

Vernisáž objektů vzniklých během workshopu a závěrečný večírek v kavárně Trojka.

Vyvrcholení desetidenního workshopu Urban Divan, jenž probíhal pod vedením architektů Jaroslava Sedláka (4AM), Cristi Borcana a Alexe Axianta (studioBASAR, RO) a audiovizuálního umělce Jiřího Suchánka (FAVU). V rámci této akce byl vytvořen venkovní mobiliář nejen pro nádvoří Domu pánů z Kunštátu a v něm umístěnou kavárnu Trojka, ale zároveň se účastníkům workshopu podařilo oživit i některá zapomenutá místa v šírší centru města Brna a pokázat tak na jednoduchost nevyužitého místa ve funkční veřejný prostor.

Mobiliář vytvořený z odřezků, obalů a jiných nestandardních materiálů, jehož významnou součástí je v některých případech také integrovaná světelná či zvuková instalace bude rozmístěn ve čtvrtek 21/7 do veřejného prostoru Brna. Některé objekty jsou trvalejšího chrakteru a budou ve městě instalovány dlouhodobě, jiné jsou však naprosto unikátní a tak budou ke shlédnutí pouze v tento vernisážový den.
Vernisáž bude zahájena v 19:00 hodin na nádvoří Domu pánů z Kunštátu, během ní budou představeny vedoucí i účastníci workshopu a především jejich díla buď přímo na místě či prostřednictvím projekce. Návštěvníci vernisáže pak mohou podniknout procházku po dalších objektech instalovaných mimo samotné nádvoří Domu panů z Kunštátu.

Dokumentace všech objektů včetně videozáznamů doprovodných přednášek workshopu Urban Divan bude ke shlédnutní také na webových stránkách 4AM Fóra pro architekturu a média URBAN DIVAN.

Workshop vznikl ve spolupráci s Domem umění města Brna jako volná doprovodná akce projektu Sochy v ulicích / Brno Art Open 2011 a za laskavé podpory Rakouského kulturního fóra, statutárního města Brna, MKČR, IVF a NČA.

Kontakt:forum4am@gmail.com
Kurátor: Jaroslav Sedlák (776 292 238)
email: jarynn@email.cz
Produkce:
Šárka Svobodová (602 578 820)
email: svobodova@dum-umeni.cz
Kateřina Drajsajtlová (722 907 646)
email: kateu44@gmail.com

více informací o projektu a doprovodném programu:
Informace v PDF v nizkem rozliseni
Informace v PDF ve vysokem rozliseni

Application icons.

11.7. – 21.7. 2011 // courtyard of The House of Lords of Kunštát and 4AM/Gallery of architecture

The main topic of the workshop is the creation of the outdoor furniture (benches, lamps, bicycle stands, etc.) not only for the empty space of the courtyard of The House of Lords of Kunštát and the café Trojka placed inside, but also for other places in the center of Brno, which do not have adequate functional elements suitable for use in public space. The final product of this summer workshop will not be just furniture created from non-standart materials. It will also include an integrated light and sound installation.

During the workshop, participants will carry out analysis and mapping in the streets of Brno together to design and create urban mobiliary. Subsequently they will monitor and document wether it can withstand everyday use.

Workshop will be led by architects Jaroslav Sedlák (4AM) a Crist Borcan a Alex Axint (STUDIO BASAR / RO) a Jiří Suchánek (FAVU).

As the part of the first week there will be an accompanying programm in the courtyard of The House of Lords of Kunštát (in the case of bad weather in a small lecture hall of The House of Lords of Kunštát):

11/7 —— 7:30pm

opening /// concert Company Fuck (AUS/DE) / Batcha de Mental (SK)

12/7 —— 7pm

Enzis: Outdoor mobiliar in open space / lecture of architectural studio PPAG – Ali Seghatoleslami (AT)

13/7 —— 8:30pm

Půlnoc / docummentary movie of Klára Tasovská about light and dark, 2010

———- 9:30pm

commented walk with RNDr. Jan Hollan on topic The Ligtning cirkus of Brno

14/7 —— 7pm

Living Underground / creative laboratory in open space – Ondrej Horváth, Brano Matis and Peter Liška (SK)

15/7 —— 7pm

Urban Bugs / lecture of architectural studio bad.architects.groupUrsula Faix (AT)

16/7 —— 7pm

SAR: City in Between / lecture of studioBASAR – Cristi Borcan a Alex Axint (RO)

21/7 —— 7pm

Vernisage of objects created during the workshop

———————————————

All lectures will be in german, english or czech language, translated into czech.

Entrance free.

Application for workshop send please to forum4am@gmail.com

Curator: Jaroslav Sedlák (776 292 238)

email: jarynn@email.cz

Production:

Šárka Svobodová (602 578 820)

email: svobodova@dum-umeni.cz

Kateřina Drajsajtlová (722 907 646)

email: kateu44@gmail.com

Workshop is organized in cooperation with House of Arts Brno as a additional programm of project Brno Art Open 2011 and with kind financial support of Austrian Cultural Forum, city of Brno, Ministry of culture of Czech republic, International Visegrad Fund and Czech Architectural foundation.