BRNO, MĚSTO UPROSTŘED OBORY
BRNO, CITY IN THE CENTRE OF GAME PRESERVE

VÝSTAVA
05/07/2012—05/08/2012
POSEDLÍ VE 4AM/GALERII ARCHITEKTURY

WORKSHOP
06/07/2012—15/07/2012
POSEDY VE MĚSTĚ STAVĚNY

Festival posedlosti pod borovým měsícem s autorskou skupinou Posedlí, jejíž členové se veřejně přiznávají ke své lásce k posedům. Jejich citům ale bude prostor galerie malý, rozlétnou se do celého města. Loveckou formou rozliší silná a slabá místa a za pomoci specifických posedů nahradí různé funkce, které dané lokace pozvednou nad každodenní všednost obory. Prostřednictvím radostného dobrodružství přímo v galerii seznámí účastníky otevřené laboratoře se stavbou posedu i jeho praktickým využitím, například pro potřeby dočasných služeb nebo městského mobiliáře. Doprovodný program v sérii edukačních večírků adoruje posed na ikonu české krajiny, umělecký artefakt, chloubu mysliveckého inženýrství či nepřehlédnutelný prostředek oživení veřejného prostoru. // Workshop otevřený pro všechny zájemce, aktuální program na stránkách a FB 4AM Fórum pro architekturu a média.

Sorry, this entry is available only in Czech.

Čestnou záštitu nad výstavou přijal Prokop Holoubek. Absolvent Lesnických škol v Hranicích, známý především díky členství v populární elektronické kapele Midi Lidi, která má na svém kontě, krom tří řadových alb, také soškou Českého Lva oceněný soundtrack k filmu Protektor režiséra Marka Najbrta a nádherný posedlí videoklip, který se stal znělkou celého festivalu.

Umělecká skupina Posedlí vznikla na jaře 2010 v plzeňském baru Anděl. Za cíl si dala přinést svěží vzduch na Designblok, který se jim zdál poslední roky strnulý a komerční. Vydali knihu, která jako první mapuje posedy v Čechách, tyto jedinečné skvosty lidové tvořivosti, které jsou druhou nejčastější stavbou v České republice a přesto byly uměním dosud opomíjeny. Největší pozornost upoutal jejich reálný posed, který ve výstavních prostorách postavili, a který se měl stát exekučním místem pro designové jeleny, kteří se poslední dobou v designu přemnožili. Na Designbloku 2011 představili svůj multifunkční železný stojánek inspirovaný konstrukcí posedu, který nabízí více jak čtyři sta různých způsobů využití a ukázal se jako druhá nejpraktičtější věc na světě. Za své počiny byli Posedlí celkem třikrát nominováni na Ceny Czech Grand Design, a to v kategoriích Grafický designér roku, Objev roku a Designér roku. Celá jejich práce je vlastně hledáním hranice mezi designem a obyčejnými věcmi.

/www.posedli.cz/