HUDBA 2013 : MODRÉ HORY (SK) : DVA DJset (CZ)

Application icons.
Application icons.
Application icons.
Application icons.

22 / 2 / 2014

4AM a Bumbum Satori zvou na omega akci roku do Kabinetu Múz (Sukova 4, Brno)

HUDBA 2013 – co se stalo podle Pavla Klusáka, Aleše Stuchlého a Karla Veselého

MODRÉ HORY (SK) – hiphop podle Lyrika a Beneho

DVA DJset (CZ) – afterparty podle feťáků pohodyHUDBA 2013 – přednáška
Co se stalo za uplynulý rok v hudbě? Už deset let na tu otázku odpovídají hudební publicisté během pásma klipů, nahrávek a komentářů. Trochu večírek, trochu přednáška, trochu happening: to je výroční večer, který připravili Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karl Vesely.

Klíčová hesla: Návrat obyčenosti. Hudba jako peřina. Zpívejte česky. Zlatý věk australského popu. Nové polské Psychokino. Černý Ježíš, nebo Mandela hudby? Piana na ulici, civilní sektor v akci. Sami černou nocí. Úleva z hudby bez příběhu.

Hudba: Lorde, Laurel Halo, Kanye West, Julia Holter, Movement, Colin Stetson, Tim Hecker, Toshiya Tsunoda, Altar of Plagues, post-hudba, Paavoharju, Samčo, brat dážďoviek, Boombap studio Doubí a další, nebo jiní.

——————————————-

MODRÉ HORY (SK) – koncert
Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá druhý oficiálny album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom. Zistite sami, ako Big Beat (ne)zapadá alebo (ne)nadväzuje na eponymné LP a niekoľko úspešných mixtejpov Modrých Hôr. Tí dvaja chlapci budú radi.
https://www.facebook.com/modrehory
https://www.slnkorecords.sk/sr_album.php?id=110&lang=sk

——————————————-

DVA DJset (CZ) – afterparty
DVA jsou Jan a Bára Kratochvílovi. Za alba Fonók (2008) a Hu (2010) dostali ceny Anděl. Za následující album Botanicula soundtrack (2012) dostali IGF Award 2012 v San Francisku za nejlepší soundtrack k počítačové hře a také byli nominováni na UK Music & Sound Awards.
V současnosti živě hrají také k představením taneční skupiny VerTeDance – Simulante Bande a Boxteska, k filmu Charlieho Chaplina Moderní doba a krátkým filmům Georgese Mélièse. Od svého vzniku vydali alba Fonók (2008), Kollektt8 (2009), Hu (2010) a Botanicula (2012)
http://www.2dva.cz/en

——————————————-

Partnerem večera je Radio Wave

Vstupné: 130 Kč

Rezervace vstupenek: shop@bumbumsatori.org

http://www.kabinetmuz.cz
http://www.forum4am.cz
http://www.bumbumsatori.org