4AM /// START V GALERII ARCHITEKTURY4AM start in Gallery of Architecture

Application icons.
Application icons.
Application icons.
Application icons.

Start 4AM Fóra pro architekturu a média v Galerii architektury s novou koncepcí. Zahájení výstavy UMĚNÍ A OSVOBOZENÍ. EVROPA 1943-67. První část Lidé revoltující.


– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Sobota 29. 1. 2011

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

11 – 13 h  Vlněna (Přízova 1) – doprovodná výstava + projekce + občerstvení

Součástí otevření bude doprovodná výstava v areálu brněnské Vlněny na Přízově ulici v blízkosti hlavního nádraží. Tento areál začal vznikat již v 19. století a mezi válkami se rozrostl ve velké textilní továrny Stiassni a Neumark. Po znárodnění vznikl n. p. Vlněna, který se proslavil v šedesátých letech zejména tvorbou tzv. Artprotisu. Netkané závěsné textilie navrhované soudobými umělci (Inez Tuschnerová, Antonín Kybal) se staly součástí interiérů významných budov té doby. Výstava v jedné z továrních hal bude svědectvím o době fungování závodu včetně politických souvislostí, které budou přiblíženy kurátorskou instalací z materiálů ve Vlněně nalezených.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

14 – 22 h  Galerie architektury (Starobrněnská 18)

– výstava :: UMĚNÍ A OSVOBOZENÍ. EVROPA 1943-67. Lidé revoltující (4AM Fórum pro architekturu a média + forum experimentelle architektur Wien)

– symposium :: Imro Vaško, Jan Tabor, Osamu Okamura, pan Šťovíček, Filip Hodík a další

– koncerty :: Vladimír Merta (CZ), Philipp Quehenberger (AT), You, Adam and Me (CZ)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Koncerty + party:

Vladimír Merta (CZ)
Absolvent FAMU, architekt, hudebník, publicista, esejista a spisovatel.Nestraník. Věnuje se filmové, divadelní a scénické hudbě, zhudebňování poezie a improvizované hudbě na pomezí žánrů. V roce 2010 vyšlo konečně na CD po více než 20 letech jeho legendární dvojalbum Live – Malostranská beseda 1988, vydané poprvé Pantonem v roce 1989.
http://www.vladimirmerta.cz/

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Philipp Quehenberger (AT)
Narodil se v Insbrucku, vyrostl v Tyrolsku, Seattlu a Newcastlu. Svou lásku k elektronické hudbě objevil ve studiu svého otce, kde začal hrát na klavír a experimentovat se syntezátory. V různých hudebních projektech si pak odskoušel styly od death-metalu až po rock.V roce 1994 se odstěhoval do Vídně, kde se vydal na sólovou dráhu.
Vydal EP na labelech jako Cheap, Ego Vacuum či Taliban Records,v roce 2007 album Phantom in Paradise na zásadním labelu vídeňské experimentální scény Editions Mego a zatím poslední album Hazard (2010) na neméně radikálním labelu Laton.
Spolupracuje s hudebníky jako Ilpo Väisänen (Pan Sonic), Alexei Borisov (F.R.U.I.T.S.), Mark Stewart, Mayo Thompson (The Red Krayola), Patrick Pulsinger, Marco Eneidi a s bubeníkem DDkernem (Fuckhead/Wipe Out/Bulbul) tvoří free-jazzové duo Quehenberger/Kern. Jeho energické koncerty mohli zažít návštevníci mnoha velkých festivalů jako Sonar (Barcelona), Avanto (Helsinki), Mutek (Montreal), Club Transmediale (Berlin), Dom (Moscow) a taky návštevníci festivalu New New! 2007 a 2009 (spolu s noiseovým duem Jack Jack).
http://www.laton.at/artists/quehenberger.html
http://www.myspace.com/philippquehenberger

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

You Adam and Me DJs (CZ)
Rezidentní DJs, tentokrát v pilné sestavě Myslivec, Ananas a Fuzzy Osbourne.